Drinking Water & Mineral Water
_

تفاوت آب آشامیدنی و آب معدنی

_

طبق تعریف موسسه استاندارد آب معدنی طبیعی، آبی است که با آب آشامیدنی به دلایل زیر قابل تشخیص است:

آب معدنی محتوای املاح معدنی خاص و کمیاب می‌باشد. از منابع طبیعی مانند چشمه نقاط حفاری شده از سفره‌های آب زیرزمینی به دست می آید و کلیه اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از هرگونه آلودگی یا تاثیرات خارجی روی کیفیت آن باید انجام گیرد. ترکیبات آن در فصول مختلف سال از ثبات نسبی برخوردار است. تحت شرایطی که ویژگی‌های آن تغییر نکند جمع آوری می شود. در نزدیک ترین محل ممکن به سرچشمه آب، تحت شرایط بهداشتی خاص، بسته بندی می شود.

وجود املاح معدنی خاص و عناصر کمیاب تنها در آب معدنی متصور است و بنابر این هنگام خرید به تفاوت آب معدنی و آشامیدنی توجه کنید. وجود فلزات سنگین و آلودگی‌های شیمیایی در انواع آبها ممکن است وجود داشته باشد.

آب معدنی بلورسا، برگرفته از چشمه‌سارهای البرز شرقیمنبع برداشت آب در تولید آبهای معدنی طبیعی الزاماً یا چشمه های طبیعی و حائز شرایط است و یا چاههای حفاری شده براساس استانداردهای سختگیرانه در مناطق بکر مانند کوهستانها و بدور از هرگونه عامل انسانی و یا غیر انسانی آلاینده، اما در خصوص آبهای آشامیدنی محدودیتی در انتخاب منبع برداشت آب وجود ندارد، دوم اینکه ترکیب شیمیایی آب در آب معدنی طبیعی باید در محدوده مشخصی از زمان از پایداری نسبی برخوردار باشد و تغییرات گسترده در مقادیر پارامترها  نداشته باشد که این امر خود نشانگر عدم تاثیرپذیری چشمه و یا چاه مورد نظر از عوامل بیرونی و یا آبهای سطحیست، اما در آبهای آشامیدنی چنین شرط و ضوابطی وجود ندارد، همچنین یکی از ویژگیهای آبهای معدنی برخورداری از عناصر کمیاب Trace Elements مانند آهن ، روی ، آلومینیم و…  در مقادیر بسیار کم و در محدوده استاندارد می باشد و چنین ویژگی در خصوص آبهای آشامیدنی مطرح نمی باشد، یکی دیگر از تفاوتهای میان این دو گروه محصولات تفاوت در روشهای تصفیه آنها می باشد بدین مفهوم که در تولید آبهای آشامیدنی استفاده از روشهای مختلف گندزدایی مجاز مانند استفاده از ترکیبات کلر و یا اسمز معکوس و… می باشد لکن استفاده از روشهای مذکور در تولید آبهای معدنی غیر مجاز می باشد.

یک از مهمترین و قابل تأمل ترین مواردی که در مورد آب معدنی باید در نظر گرفت PH آب معدنی است که معمولاً این فاکتور مورد توجه و نظر اکثریت مردم نیست متأسفانه!

اصطلاح PH که مخفف potential of Hydrogen است نشانگر قدرت یونی هیدروژن در آب می باشد و عبارت دیگر نسبت مولکولهای یونیزه شده به غیره یونیزه شده در محیط های آبی را PH گویند . اگر بخواهیم به صورت ساده و کوتاه PH را تعریف کنیم می توان گفت درصد اسیدیته و قلیائیت آب را PH می گویند.

اکثر آب های معدنی PH بین رنج ۶-۷ دارند که خوب به طبع هرچه عدد PH بالاتر باشد به سمت قلیایی شدن آب معدنی بهتر است، توجه  به این موضوع که آب های معدنی عموماً PH بالاتری از آب های آشامیدنی دارند حائز اهمیت و دلیل آن وجود مواد معدنی است که به خودی خود باعث افزایش PH آب معدنی می شوند.

با توجه به اسیدى شدن PH بدن ، بدلیل خوردن نوشابه هاى گازدار، غذاهاى گوشتى، لبنیات و فست فود و مصرف غذاهایی که سطح اسیدیته بدن ما را بالا می برد و در طولانی مدت زمینه ساز بیماری های متعدد از جمله سرطان، ام اس، نارسایی های کلیه، پوکی استخوان، ارتروز و …می گردد، استفاده از آب با PH  قلیایی نه تنها مضر نیست بلکه به شما کمک می کند سطح pH بدن خود را که به سبب خوردن غذاها و سایر عوامل دچار تداخل شده است، به تعادل بیشتری برسانید. این موضوع امر بسیار مهمی است، چرا که خون شما نیاز دارد که همواره در یک سطح pH خاص باقی بماند. زمانی که سطح اسیدی خون شما زیاد می شود، بدن برای رفع آن اقدام می کند و برای این منظور از کلسیم ،منیزیم پتاسیم و سایر کاتیون ها موجود در بدن استفاده می کند. به عنوان مثال کلسیم را از استخوان ها جذب می کند هنگامی که کلسیم با خون مخلوط می شود، سطح اسیدی خون را پایین آورده و در نتیجه سطح pH به میزان متعادل خود می رسد.

مشکل اینجاست که استخوان ها توانایی تهیه این میزان کلسیم از دست داده را ندارند. اگر خون شما به طور مداوم از منابع کلسیم استفاده نماید، در انتها استخوانهای شما ضعیف و ضعیف تر خواهد شد، تا جایی که منجر به شکستن استخوان ها شده و شما منبع ارزشمندی از کلسیم بدن را به نسبت سن خود از دست داده اید. بنابراین، با نوشیدن آب با PH قلیایی، شما می توانید به نگه داشتن سطح pH خون خود در حد نرمال کمک کنید، و منابع کلسیم استخوان های خود را حفظ کنید.

PH آب معدنی طبیعی بلورسا : ۷.۶

نکته بعدی که در رابطه با آب معدنی اهمیت دارد سختی آن است ک بر این اساس آب ها به ۴ دسته زیر تقسیم می گردد:

  • سبک ( کمتر از ۵۰ میلی گرم در لیتر)
  • سختی متوسط ( ۱۵۰-۵۰ میلی گرم در لیتر)
  • آب سخت ( ۳۰۰-۱۵۰ میلی گرم در لیتر)
  • آب خیلی سخت ( بیش از ۳۰۰ میلی گرم در لیتر)

آب معدنی بلورسا، برگرفته از چشمه‌سارهای البرز شرقیسختی آب به‌طور عمده به سبب چهار جزء محلول در آن است. این اجزاء عبارت‌اند از: بی‌کربنات کلسیم، بی‌کربنات منیزیم، سولفات کلسیم و سولفات منیزیم. وجود هر یک از این ترکیب‌ها سبب سختی آب می‌شود. البته مواد دیگری نیز هستند که سبب سختی آب می‌شوند ولی اهمیت کمتری دارند به‌عنوان مثال ترکیبات آهن، منگنز و آلومینیوم هم سبب سختی آب می‌شوند، اما چون مقدار آنها بسیار کم است مرسوم نیست که برای سختی آب به شمار آیند. مواد معدنی که در مقادیر نسبتاً کم در آب آشامیدنی شما یافت می شوند، نقشی با اهمیت در تندرستیتان ایفا می کنند. برای مثال حضور کلسیم و منیزیم از این نظر مهم است که در استحکام  استخوان های تأثیر دارد. علاوه بر این منیزیم به تنظیم فشار خون کمک می کند. در واقع از مطالعات اخیر چنین استنباط می شود که آشامیدن آب حاوی مواد معدنی کم، احتمال ابتلا به فشارخون و بیماریی‌های عروق کرونر قلب، زخم معده ، گواتر، عارضه‌های حاملگی و عارضه‌های متعدد در نوزادان و اطفال نظیر یرقان، کم خونی را افزایش می دهد و مردمی که در مناطقی زندگی می کنند که آب مصرفیشان نرم است (یعنی مواد معدنی خیلی کمی دارد) بیش از دیگران در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. متأسفانه این اتفاق وقتی هم که شما در جایی زندگی می کنید که آب خیلی سخت دارد، می افتد. از آنجا که مواد معدنی می توانند در سیستم های لوله کشی رسوب کنند، مردمی که آب آشامیدنیشان سخت است از دستگاههای نرم کننده و یا به عبارت صحیح تر سختی گیری آب استفاده می کنند تا مواد معدنی را حذف نمایند. در مجموع آب مناسب آشامیدن باید دارای سختی متوسط باشد.

سختی آب معدنی بلورسا ۱۱۰-۱۲۰ و میزان کلسیم آن ۲۲ میلی گرم در لیتر و میزان منیزیم آن ۱۳ میلی گرم در لیتر است ک طعم و مزه خوبی به آن داده و میتواند بخشی از کلسیم ومنیزیم مورد نیاز روزانه بدن را تامین کند

سومین پارامتر که در تهیه آب معدنی باید مورد توجه قرار گیرد فلوراید است.

اهمیت بهداشت دهان و دندان بر کسی پوشیده نیست و تدابیر زیادی جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان ها و سلامت آنها انجام می شود. آب های حاوی فلوراید در این میان سهم به سزایی دارند و حضور فلوراید در مقادیر زیر ۱ میلی گرم در آب آشامیدنی موجب استحکام مینای دندان است با این حال وجود مقادیر زیاد فلوراید در آب موجب بروز پدیده فلوئوروزیس (خطوط و لکه هایی در دندان) و سختی استخوان می گردد.

چهارمین فاکتور مهم که در ترکیبات آب معدنی باید مورد توجه قرارگیرد نیتریت و نیترات آن است.

برخی باکتری های موجود در خاک، بقایای حاصل از پوسیدگی گیاهان، کودهای حیوانی، کودهای نیتروژنه، صنایع و… منابع نیترات می‌باشند. تخلیه حجم انبوهی از فاضلاب های کشاورزی و یا جاری شدن شیرابه های زباله مهمترین منبع ورود نیترات به آبهای سطحی محسوب شده و غلظت نیترات را در آب های سطحی تا چندین برابر مقدار آن در آب های زیرزمینی افزایش می دهند.

نیتراتی که به خاک نفوذ کرده ده‌ها سال در آب های سطحی باقی می ماند. چاه های تأمین کننده آب با عمق کمتر ۳۰ متر، منبع مهم آلودگی آب به نیترات می‌باشند. نیترات محصول نهایی تثبیت هوازی ترکیبات نیتروژن دار و به عنوان پایدارترین ترکیب اکسیژن دار آنها محسوب می‌شود، مقدار زیاد در آب محلول است.

از نظر شیمیایی این ترتیب واکنش پذیر نبوده و تنها میکروب‌ها قادر به احیای آن به نیتریت هستند. نیتریت می‌توانند هموگلوبین خون را اکسید کرده و به مت هموگلوبین تبدیل کنند این ماده عمل اکسیژن رسانی به بدن را مختل می‌کند همچنین نیتریت با بعضی آمین ها و آمید های بدن آمیخته شده و باعث پیدایش نیتروزامین که ماده ای سرطان زا است، می شود.

با توجه به موقعیت مکانی چشمه وکارخانه طوبی نگین البرز ک در ارتفاعات کوه شاهکوه و اختلاف ارتفاع ۲۵۰۰ متر از سطح دریا در یکی از خوش آب و هواترین مناطق واقع شده از هر گونه آلاینده ای به دور است!! و میزان نیتریت آب معدنی بلورسا ۰.۰۰۱-۰ میلی گرم در لیتر می باشد ک یکی از شاخص ترین ویژگی های این محصول است.

با توجه به مطالب فوق و composition  آب معدنی طبیعی بلورسا می توان به جرأت گفت ک این برند جزء با کیفیت ترین ها است.